Biblioteka i ICIM

2016/217

Spotkanie autorskie

„Jak nie czytam, jak czytam”

Okładka mojej ulubionej ksiażki

Konkurs czytelniczy

Starsi czytają młodszym

Wizyta w Bibliotece Publicznej

Przedszkolaki w naszej bibliotece

W magicznym świecie książek Mola Anatola

Załącznik nr 1, Regulamin wypożyczania i udostępniania darmowego podręcznika dla uczniów klas I-II Szkoły Podstawowej Nr 26  im. St. Staszica w Białymstoku w roku szkolnym 2015/2016

Regulamin biblioteki szkolnej

Załącznik nr 2, Regulamin wypożyczania i użytkowania bezpłatnych  podręczników szkolnych oraz materiałów edukacyjnych do klas IV – V Szkoły Podstawowej Nr 26  im. St. Staszica w Białymstoku w roku szkolnym 2015/2016

5 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

Spotkanie autorskie 19 maj 2016

Zaproszenie na warsztaty scrapbookingu

„Cała Polska Czyta Dzieciom”

Plebiscyt „Książki moich marzeń”

Nasz Elementarz – regulamin wypożyczania

Zajęcia w bibliotece

Konkursy biblioteki szkolnej

Spotkania autorskie

ksiazka„WEŹ KSIĄŻECZKĘ NA WAKACJE”
Biblioteka szkolna proponuje wypożyczanie książek na wakacje!!!

Biblioteka i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”

Zbiory biblioteki szkolnej

Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy ok. 18.tys. książek. W zbiorach dominują lektury szkolne, literatura piękna oraz literatura popularnonaukowa.

Inne zbiory biblioteki:

• Czasopisma
  • Kasety video( ekranizacja lektur szkolnych, edukacja)
  • Płyty CD, CD-ROM
  • Kasety magnetofonowe

Księgozbiór główny został skomputeryzowany i jego zawartość można przejrzeć w katalogu elektronicznym w programie MOL OPTIVUM.

Czytelnia

W czytelni, w ciszy i w spokoju można odrobić pracę domową i przygotować się do lekcji korzystając z wydawnictw informacyjnych (słowników, encyklopedii) książkowych i multimedialnych . Społeczność szkolna na miejscu może korzystać z czasopism tj. „Świerszczyk”, ‘ Victor Junior”, ”Eko-Świat”, „ Głos Nauczycielski”, „Aniołek” i inne .

Centrum Multimedialne

W Centrum Multimedialnym znajdują się cztery stanowiska komputerowe ze stałym dostępem do Internetu. W godzinach pracy uczniowie oraz pracownicy szkoły mają możliwość indywidualnego korzystania z Internetu i programów edukacyjnych w skład których wchodzą: Atlas Świata, różnego rodzaju słowniki i encyklopedie.

Biblioteka szkolna jest ważnym centrum informacji w szkole. Uczniowie mają wolny dostęp do półek.

Nauczyciele bibliotekarze oprócz pracy biblioteczno-technicznej organizują zajęcia z Edukacji czytelniczej i medialnej. Uwrażliwiają uczniów na piękno słowa pisanego organizując liczne konkursy czytelnicze, spotkania autorskie, wystawki książek. Ściśle współpracują z placówkami oświatowymi i innymi bibliotekami.