Dni Origami w naszej szkole

Obchody Światowych Dni Origami – po raz czwarty w naszej szkole

Pomysł obchodów Światowych Dni Origami wyszedł od amerykańskich origamistów, którzy pragnęli w ten szczególny sposób upamiętnić Lillian Oppenheimer (1898-1992), założycielkę Origami USA oraz British Origami Society. Początkowo święto było jednodniowe, związane z datą urodzin dynamicznej popularyzatorki origami; obecnie obchody trwają kilkanaście dni, do 11. listopada, który w Japonii przypomina o idei pokoju jako wartości ważnej dla wszystkich ludzi.

origami

Składamy we czwartek 6 listopada o godz. 9:00. Prosimy, aby gotowe prace samorządy klasowe z poszczególnych klas dostarczyły do sali 105 do 7 listopada (piątek) do godz. 15:00. Wykonane prace ozdobią korytarz I piętra.

(Prosimy o podpisanie prac: imię i nazwisko, klasa).

Mały Samorząd Uczniowski

This entry was posted in Aktualności, Uroczystości, imprezy i akcje. Bookmark the permalink.