DO HYMNU

Dzień 3 października 2018r. był dla społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku wyjątkowy. Uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie: „Do Hymnu” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzez udział w takich przedsięwzięciach nasza szkoła kształtuje postawy patriotyczne, uczy szacunku do historii kraju, a także miłości do naszej Ojczyzny.
Od rana wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na przybycie komisji konkursowej. O 10.45 do szkoły przyjechali przedstawiciele z  Narodowego Centrum Kultury, aby dokonać rejestracji dźwięku i obrazu oraz ocenić występ uczniów.
Podczas przesłuchania uczniowie klas od I do VIII zaśpiewali  trzy pieśni patriotyczne: Hymn PolskiBoże coś Polskę oraz Rotę. Po występie członek jury podziękował Pani Dyrektor i nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Skierował również słowa uznania do wykonawców pieśni hymnicznych.  Dyrygentem tak wielkiego chóru oraz organizatorem konkursu w szkole była pani Elżbieta Brzęś.
Galowy strój dzieci i młodzieży, okolicznościowe znaczki oraz piękny śpiew sprawiły, że efekt był wspaniały i wzruszający.
Jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów, którzy wykazali się wielkim zaangażowaniem w projekt oraz ogromnym talentem muzycznym. Gratulujemy!

Przesłuchanie „Do Hymnu”. Wypadliśmy śpiewająco :-).

Fot. Dariusz Bielawski.

Zapraszamy do obejrzenia – materiał 00:10:08