Finał Konkursu Biblijnego

25 kwietnia odbył się w naszej szkole finał III Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „A Słowo stało się Ciałem”. Patronat nad konkursem objęli Jego Ekscelencja Arcybiskup Tadeusz Wojda, Podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka oraz Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Organizatorami konkursu oraz fundatorami nagród oprócz naszej szkoły są także Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej. W eliminacjach wewnątrzszkolnych wzięło udział 223 uczniów z 18 białostockich szkół oraz z Czarnej Białostockiej, Goniądza, Jaświł, Juchnowca Górnego, Kalinówki Kościelnej oraz Wasilkowa. Do finału zakwalifikowało się 68 uczestników. Wykazywali się oni świetną znajomością Pierwszego Listu świętego Pawła Apostoła do Koryntian, wypełniając testy i zadania dotyczące listu. Uczestnicy wraz z opiekunami wzięli udział w Mszy świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego sprawowanej pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Henryka Ciereszki. Przed ogłoszeniem wyników zaproszeni goście oraz uczestnicy wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Aż w końcu nadszedł moment ogłoszenia wyników. W kategorii klas IV-VI najlepszymi okazali się: Justyna Adaszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. W. Broniewskiego w Białymstoku (I miejsce), Ignacy Jopich z SP 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. 2.Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku (II miejsce) oraz Zuzanna Marat z SP 26 im. St. Staszica w Białymstoku (III miejsce). Wyróżnieni to: Adam Porczyński (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Białymstoku) oraz Maja Iwanowska (SP 5 w Białymstoku). Wśród klas VII-VIII najlepszą okazała się uczennica SP 26 – Maria Król. Na drugim miejscu uplasowała się Natalia Olszyńska ze Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Jaświłach, a laureatem trzeciej nagrody został Hubert Szoka z SP nr 8 im. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku. Wyróżnienie zdobyli: Szymon Matan (SP 5 w Białymstoku) oraz Hubert Nowicki (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goniądzu). Wszystkich nagrodzonym gratulujemy i życzymy, aby słowo Boże przynosiło obfite owoce w ich życiu.

Agnieszka Chrostowska

Fot. ks. Adam Bułatewicz

This entry was posted in Aktualne konkursy, Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.