Projekt „Rok szkoły w ruchu” realizowany w roku szkolnym 2013/2014

Ogólnopolska Akcja
Ministra Edukacji Narodowej

„Ćwiczyć każdy może”
organizowana w ramach Roku Szkoły w Ruchu.

” Lekcja wf na lodowisku – dziewczęta klasa 6d”

„Zamiast boiska – lodowisko”

Uczniowie klasy 5b i 5d na lekcję wf wybrali się na lodowisko.

Takie zajęcia są wielką atrakcją dla dzieci, gdyż możliwość skorzystania z naszego , miejskiego lodowiska zdarza się rzadko. Dla niektórych uczniów był to pierwszy kontakt z łyżwiarstwem, dlatego mogli min. skorzystać z pomocy „pingwinków”. Natomiast ci co potrafią już jeździć doskonalili swoje umiejętności techniczne oraz brali udział w grach i zabawach.

„Gimnastyka dla wszystkich”

Uczniowie klasy IVd na lekcji wf mieli możliwość zapoznania się z przyborami i rekwizytami wykorzystywanymi w gimnastyce tanecznej.

Były to: wstążki, wachlarze, poi. Dzieci w rytm muzyki wykonywały proste figury z przyborami, tworzyły krótkie układy taneczne według własnej inwencji.

Uczniowie rozwijali swoje zdolności psychomotoryczne oraz możliwości artystyczne. Manipulacje rekwizytami sprawiały im wiele radości.