„II edycja Szkoły dla Rodziców”

We wtorek 16 kwietnia zakończyła się kolejna edycja „Szkoły dla Rodziców” organizowana w naszej placówce. Uczestniczący w niej rodzice w ciągu regularnych spotkań zachęcani byli do przemyśleń na temat własnego stylu wychowania. Dzielili się swoimi rodzicielskimi doświadczeniami , zarówno sukcesami, jak i porażkami. Słuchali informacji o potrzebach dziecka i metodach wychowawczych.  Uczestniczyli w różnego rodzaju ćwiczeniach i scenkach dramowych. Zdobywali praktyczne umiejętności budowania prawidłowych relacji ze swoimi pociechami.
Zdobyta wiedza i udoskonalone kompetencje wychowawcze będą pomocne w spełnianiu pełnej wyzwań roli rodzica.

Poniżej kilka wypowiedzi uczestników II edycji „Szkoły dla Rodziców”.

„Szkoła dla Rodziców” powinna być obowiązkowa dla wszystkich rodziców. Wiedza teoretyczna
i praktyczna, którą wyniosłam z zajęć okazała się bardzo przydatna w budowaniu dobrych relacji nie tylko z dzieckiem, ale również z mężem i całym otoczeniem. Gorąco polecam osobom chcącym świadomie i dojrzale spełniać się w roli rodzica!
Joanna Jergieniew

Zachęcam wszystkich rodziców do skorzystania z uczestnictwa w „Szkole dla Rodziców”. Zajęcia pozwalają zrozumieć emocje i potrzeby dziecka. Pokazują jak stawiać granice i ich przestrzegać, uczą jak być konsekwentnym. W 100% polecam!
Małgorzata Leszczyńska

Zajęcia w „Szkole dla Rodziców” nauczyły mnie mówić tak, by dziecko mnie rozumiało, wysłuchało. Zrozumiałam, że moje dzieci nie są złe, tylko często nie rozumieją moich oczekiwań, komunikatów. Nauczyłam się nazywać uczucia i je wyrażać. Zajęcia prowadzone były przez wspaniałe osoby, otwarte na nasze potrzeby.
Iwona Godlewska

Wspaniała inicjatywa, pozwalająca w prosty sposób pogłębić wiedzę o sobie, swoich dzieciach i otaczających nas ludziach.
Mirosław Stasiukiewicz

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.