II OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE „JEŻYCJADY”

 „Jeżycjadę”, jak wiemy, można czytać wszędzie — w domu, w szkole, w parku, w pociągu — i zawsze — wciąż od nowa, choć niekoniecznie od początku, wszak przyjaźń z Borejkami można rozpocząć od dowolnego z 22 tomów, a ich perypetie poznawać chronologicznie lub na wyrywki.

Do wspólnej lektury książek Musierowicz uczniów klasy 6 c zaprosiła Biblioteka przy ul. Kozłowej w Białymstoku.

24 kwietnia 2018 roku, już od rana biblioteka zaroiła się od Borejków oraz innych postaci z książek poznańskiej autorki. W ramach drugiej edycji Ogólnopolskiego czytania „Jeżycjady” zainicjowanego przez Wydawnictwo Akapit Press, pod patronatem Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”, kilkoro uczniów klasy szóstej zaprezentowało swoim kolegom i koleżankom wybrane fragmenty z książek Musierowicz.

            Najwięcej radości wśród uczniów wywołały opowieści z pierwszych tomów „Jeżycjady”, te o malującym pisanki Bobku („Szósta klepka”), który w swej fantazji ozdobił je… bakteriami. O Anieli, Robrojku i Pawełku, który w wyniku perfidnego planu Anieli zjadł 20 pączków („Kłamczucha”), a także o zakochanym Maćku z „Opium w rosole”. Nie zabrakło też niespodzianek – czytający uczniowie otrzymali książki Małgorzaty Musierowicz, w tym najnowszą część serii – „Ciotka Zgryzotka”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne spotkanie czytelnicze!

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.