Innowacje

Innowacje w roku szkolnym 2016/2017

Uczymy programować

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie rozwijającym umiejętności muzyczne dzieci pod nazwą   „Śpiewająca klasa”.

W latach 2012-2015 w Szkole Podstawowej Nr 26 w Białymstoku kontynuowana  jest innowacja pedagogiczna  „Śpiewająca klasa” we współpracy z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Białymstoku

Zajęcia muzyczne prowadzone są według następującego harmonogramu:

Uczniowie klasy IIa zdobyli w roku szk. 2008/2009 wyróżnienie w konkursie „Kolęda Malucha”, a także zostali laureatami VI Podlaskiego Festiwalu Szkolnych Zespołów Muzycznych „Ekolada”.

29 września 2009 roku uczniowie „Śpiewajacej klasy” obejrzeli bajkę muzyczną pt. „Kopciuszek” wystawianą przez studentów AMFC w Białymstoku.

***

Do rejestru innowacji prowadzonego przez Podlaskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym, 2013/ 2014  wpisane zostały  innowacje, które będą wdrażane w naszej szkole przez następujących nauczycieli:

1. „Szachy dla przedszkolaka” – Magdalena Wrotnowska
  2. „Filmowa szkoła” – Agnieszka Suchowierska
  3. „Bajkoterapia – rozważania o bezpieczeństwie” – Anna Kamińska
  4. „Akrobaci umysłu” – rozwijanie zdolnosci poznawczych uczniów – Anna Tyszka
  5. „Flażolet – mój pierwszy instrument muzyczny” – Ewa Rymaszewska
  6. „Skarby z papieru” – Katarzyna Gryciuk
  7. „Culture Academy” – Diana Sadowska
  8. „Młody poliglota” – Malwina Kwiatkowska
  9. „Warsztaty kreatywności” – Danuta Kondzior
  10. „Uczyć kreatywnie, czyli język angielski z mnemotechnikami” – Małgorzata Kochańska