Klasa VIa w firmie Masterpress S.A.

Jeszcze pod koniec roku szkolnego (17 czerwca) udało nam się wybrać z wizyta do firmy Masterpress, która produkuje etykiety i opakowania produktów spożywczych i gospodarczych. Ze zdziwieniem zauważyliśmy wśród pokazanych nam próbek te, które świetnie znamy, np. etykiety na coca – colę lub serki Danio. Nigdy nie przyszłoby nam do głowy, że są tworzone u nas. Poznaliśmy, najpierw teoretycznie, a później w praktyce, cały proces
powstawania tzw. sleev`ów czy etykiet, od projektów, przez różne techniki jego realizacji, aż do pakowania.
Obejrzeliśmy też halę produkcyjną, na której panuje surowy reżim sanitarny, więc musieliśmy się przebrać w te niezwykle twarzowe stroje razem z czepkami na głowę. Podejrzeliśmy, co niedługo zaproponują nam niektórzy producenci, ale to tajemnica handlowa… Na zakończenie sami próbowaliśmy stworzyć własne buteleczki z wodą. Zrobiliśmy to na tyle dokładnie, że pan dyrektor obiecał przyjąć nas na praktykę wakacyjna za parę lat.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.