Konkurs Wiedzy o Krajach Europejskich dla klas IV

W środę 26 września w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Europejskich dla klas IV. W ten sposób obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który tego właśnie dnia przypadał.

Dzień wcześniej – we wtorek na ścianie szkolnego korytarza pojawiły się prace uczniów – plakaty z informacjami dotyczącymi wybranych państw Europy: Francji, Hiszpanii, Niemiec, Rosji i Zjednoczonego Królestwa.

W konkursie wzięły udział po trzy osoby z każdej z pięciu klas IV. Testy były więc rozwiązywane zespołowo, przy czym uczestnicy wykazali się prawdziwym zaangażowaniem. Flagi, kontury państw czy nazwy stolic, największych rzek, jezior i wysp nie były dla nich zbyt trudne do odgadnięcia, natomiast największy chyba kłopot sprawiło rozszyfrowanie tajemniczego słowa… здравствуйте

Dwa dni później – w piątek, na apelu klas IV uczniowie, którzy brali udział w konkursie zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi gadżetami. Zwycięską klasą okazała się klasa IV e, która zdobyła 28 punktów na 30 możliwych, ale brawa należą się wszystkim uczestnikom za bardzo ambitne podejście do sprawy!

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.