Konkurs Wiedzy o Krajach Europejskich dla klas IV

W środę 26 września w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Europejskich dla klas IV. W ten sposób obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który tego właśnie dnia przypadał.

Dzień wcześniej – we wtorek na ścianie szkolnego korytarza pojawiły się prace uczniów – plakaty z informacjami dotyczącymi wybranych państw Europy: Francji, Hiszpanii, Niemiec, Rosji i Zjednoczonego Królestwa.

W konkursie wzięły udział po trzy osoby z każdej z pięciu klas IV. Testy były więc rozwiązywane zespołowo, przy czym uczestnicy wykazali się prawdziwym zaangażowaniem. Flagi, kontury państw czy nazwy stolic, największych rzek, jezior i wysp nie były dla nich zbyt trudne do odgadnięcia, natomiast największy chyba kłopot sprawiło rozszyfrowanie tajemniczego słowa… здравствуйте

Dwa dni później – w piątek, na apelu klas IV uczniowie, którzy brali udział w konkursie zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi gadżetami. Zwycięską klasą okazała się klasa IV e, która zdobyła 28 punktów na 30 możliwych, ale brawa należą się wszystkim uczestnikom za bardzo ambitne podejście do sprawy!