„Lekkoatletyka dla każdego”

5 i 6 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 26 w Białymstoku, dla klas I -III i grupy sześciolatków z Przedszkola Samorządowego nr 55 w Białymstoku, odbył się event lekkoatletyczny w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Celem spotkania była popularyzacja lekkiej atletyki  jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci. Po wspólnej rozgrzewce zmagania przeprowadzono w: skokach na skakance, skokach dodawanych, drabince koordynacyjnej, rzucie oszczepem dziecięcym na odległość, rzucie piłką lekarską 1 kg z klęku, sztafecie wahadłowej sprintersko -płotkarskiej i biegu 4 minutowym.
Spotkanie poprowadziła instruktorka lekkoatletyki Anna Kowalska -Aleksiejuk wraz z uczniami ze szkolnej grupy LDK i wychowawczej klasy 5c. Uczniowie pomagali w organizacji sportowej imprezy, byli opiekunami grup, sędziowali, prowadzili rozgrzewkę i bawili się razem z dziećmi.
Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w evencie, a najlepsze drużyny z każdej grupy wiekowej drobne upominki.