Mazurska Przygoda – Zielona Szkoła klas czwartych

Uczniowie klas czwartych w dniach 6- 8 maja wyjechali na Zieloną Szkołę, którą  spędzili w Wilkasach koło Giżycka nad jeziorem Niegocin.
W drodze do ośrodka dzieci zwiedziły słynną kwaterę Adolfa Hitlera w Gierłoży, znaną szerzej jako Wilczy Szaniec. To legendarne miejsce okryte pewną doza tajemniczości i niepewności, rozbudziło w uczniach rządzę wiedzy dotyczącą okoliczności nie tylko budowy, ale także przyczyn samozniszczenia kwatery przez Niemców. Chociaż Adolf Hitler miał na terenie Europy kilka osobistych kwater, to jednak właśnie ta pod Kętrzynem na Mazurach, była jego ulubioną.
Po dotarciu do miejscowości Wilkasy okazało się, że na czwartoklasistów czeka mnóstwo atrakcji i zadań specjalnych. Uczniowie zbudowali szałas, nauczyli się rozpalać ogień bez zapałek, odbyli leśny marsz na orientację, strzelali z łuku, grali w kalambury. Nie zabrakło również ogniska i dyskoteki. Była to wspaniała lekcja samodzielności oraz pracy w grupie, a także sposób na integrację zespołów klasowych.
W drodze powrotnej do domu uczniowie zwiedzili gigantyczną Twierdzę Boyen. Rozległość twierdzy zdumiała dzieci swoim rozmachem. Zwłaszcza chłopcy byli pod ogromnym wrażeniem solidnej konstrukcji doskonale przygotowanej na czas wojny.
Wyjazd na Zieloną Szkołę był nie tylko okazją do zdobywania wiedzy troszkę inaczej niż zwykle. Malownicze tereny  naładowały wszystkich pozytywną energią, a radość jaką czerpaliśmy ze wspólnego działania będzie nam towarzyszyć do końca roku szkolnego. Żegnając się życzyliśmy sobie równie udanej Zielonej Szkoły w przyszłym roku szkolnym.

 

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.