NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY Z FILIĄ NR 2 KSIĄŻNICY PODLASKIEJ

Uczniowie klas pierwszych wraz wychowawcami uczestniczą w cyklu zajęć czytelniczych w bibliotece osiedlowej przy ul. Kozłowej 4. 

         16.02.18 klasa 1c uczestniczyła w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez pracownika biblioteki – Panią Beatę Huszcza. Uczestnicy zajęć mieli okazję dowiedzieć się jakiego typu zbiory występują w bibliotece, na jakie gatunki dzielimy książki oraz gdzie szukać literatury typowo dziecięcej. Przerywnik podczas zajęć stanowiło przeciąganie liny, które miało pokazać dzieciom, że czytanie to czasem zmaganie się z samym sobą, siłowanie się z przeciwnościami. Z drugiej zaś strony ćwiczenie to przekonało dzieci, że zajęcia w bibliotece wcale nie muszą być nudne.

15.03.18 odbyło się kolejne spotkanie klasy 1c w tejże bibliotece, które miały typowo dydaktyczny i wychowawczy charakter. Tego dnia celem pracy z tekstem literackim było uzmysłowienie uczniom, że słowa mają moc. Podczas spotkania zostało przeczytane opowiadanie pod tytułem „Jabłka Pana Peabody’ego” spisane przez znaną na całym świecie piosenkarkę – Madonnę. Tekst pokazuje jak może rozprzestrzeniać się plotka i dlaczego warto zachować wstrzemięźliwość w ocenianiu innych. Uczniowie wykazali się umiejętnością uważnego słuchania. Na pytania do tekstu odpowiadali błyskotliwie i z zaangażowaniem. Cykl kolejnych spotkań z pewnością jeszcze nastąpi.

This entry was posted in Aktualności, Warsztaty, seminaria, wykłady i spotkania integracyjne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.