Odyseja umysłu

Drużyna Odyseuszy podczas wyjazdu do Warszawy 9.03.2014 r.

[Not a valid template]

Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Celem programu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Dzieci uczą się kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując się w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Korzyści z udziału w programie są uniwersalne, bo Odyseusze rozwijają postawy i umiejętności na całe życie. Wszyscy stają się bardziej niezależni, przedsiębiorczy, otwarci i pewni siebie. Dlatego w Odysei Umysłu każdy jest Zwycięzcą!

W  roku szkolnym 2012/2013 powstała w naszej szkole Drużyna Odyseuszy prowadzona przez dwie trenerki: Agnieszkę Adamską i Urszulę Hryniewicką.

W skład drużyny wchodzą uczniowie klas V a i V b.

Od początku roku Odyseusze ciężko pracowali nad rozwiązaniem tzw. problemu długoterminowego, aby 3 marca 2013 r. w Warszawie wziąć udział w eliminacjach regionalnych wyżej wspomnianego konkursu.
Drużyna zaprezentowała się wśród innych 101 drużyn z województw: mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego i zajęła wysokie 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Odyseusze z SP 26 nie mogą się już doczekać kolejnych wyzwań, które przed nimi – już za rok.