Osiągnięcia uczniów w konkursach w roku szkolnym 2016/2017

24 maja 2017r. dwoje uczniów z naszej szkoły: Aleksandra Rybak (kl. 3 g) i Marcel Matejko (kl. 2 a) wzięło udział w miejskim konkursie recytatorskim „English Poems & Nursery Rhymes” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.

Aleksandra zajęła II miejsce w kategorii klas I-III.

Serdecznie gratulujemy!

Igrzyska Miasta Białegostoku w czwórboju lekkoatletycznym

Dnia 10 maja 2017 roku na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku odbyły się Igrzyska Miasta Białegostoku w czwórboju lekkoatletycznym. W zawodach wystartowało 17 szkół w kategorii dziewcząt i 18 w kategorii chłopców. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców (Hubert Susoł, Mateusz Kalicki, Jakub Buzun, Vitalik Vinchenko, Chingishan Khabibulaev, Dawid Drozdowski), która zajęła piąte miejsce.

Zawodnikiem najdalej rzucającym piłeczką palantową, został nasz uczeń Mateusz Kalicki (52m), który w punktacji indywidualnej pokonał 107 zawodników i uplasował się na czwartym miejscu.

Hubert Susoł w biegu na 60 m zdecydowanie wygrał swoją serię, z czasem 8,54s zajął drugie miejsce.

Opiekunem zawodników była pani Anna Kowalska.

Sukces naszych uczniów w powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa
w Ruchu Drogowym

7 kwietnia drużyna z naszej szkoły w składzie: Patrycja Dąbrowska, Karolina Giermak, Kacper Kuryłowicz i Radosław Małachwiej brała udział

w powiatowych eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zajmując drugie miejsce.

W punktacji indywidualnej drugie miejsce zajęła też nasza uczennica Patrycja Dąbrowska.
Uczniowie zmagali się w wiadomościach z przepisów ruchu drogowego, jazdy rowerem na torze przeszkód, jazdy po miasteczku rowerowym i udzielaniu pierwszej pomocy.
Drużynę do zawodów przygotowała pani Anna Kowalska.

Jaś ma  prawo startu w Mistrzostwach Europy Młodzików

Uczeń naszej szkoły Jaś Król kl. 3b w dniach 25.02.-5.03.2017r. uczestniczył w Karpaczu w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 10  w szachach klasycznych.

Zajął tam bardzo wysokie 6. miejsce w Polsce. W grupie do lat 9 był PIERWSZY.

Dzięki uzyskanym wynikom ma  prawo startu w Mistrzostwach Europy Młodzików w Rumunii.

Uczennice klasy I a

Hania Paśnikowska i Sabinka Zdanowicz-Zuj zajęły III miejsce

w V EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO

„MIŚ PRZYJACIELEM KAŻDEGO DZIECKA” – kategoria plastyczna „Mój przyjaciel miś”.

Gratulujemy!

Wiktor Szeszko, uczeń klasy II e, wziął udział w plebiscycie Kuriera Porannego –

„Dziecięca Eskorta Jagiellonii”.

Zajął on III miejsce w plebiscycie, i w nagrodę mógł zabrać kolegów z klasy wraz z ich opiekunami na dwa kolejne mecze Jagi w rozgrywkach Ekstraklasy, a sam wprowadzić piłkarza na stadion.

Dziękujemy Ci Wiktor!

Jan Król- uczeń klasy 3b, zdobył  (w październiku 2016 roku)  I miejsce w Eliminacjach Międzywojewódzkich LU-PL do Mistrzostw Polski Chłopców do lat 10, które odbywały się w Biardach pod Lublinem.

Teraz w lutym lub marcu jedzie już na mistrzostwa Polski do lat 10, chociaż ma dopiero 8 lat:)

sukc_konk_zwyczajny2

W Wojewódzkim Konkursie Twórczości Dzieci i Młodzieży „Zwyczajny-Niezwyczajny” laureatkami w konkursie literackim zostały Róża Jędzrzejczak kl.5a, Karolina Górecka-Rynkar kl. 5d oraz Maria Król kl. 5d.

sukc_konk_zwyczajny1

Wyróżnienie w konkursie plastycznym otrzymał Kamil Chaniewski z kl. 4b.