Patriotyczne Śpiewanie

Patriotyczne Śpiewanie to uroczyste, wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, mające na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego mottem jest myśl Oskara Kolberga: Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć. 

Przedsięwzięcie „Patriotyczne Śpiewanie 2018” zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Jak co roku Patriotyczne Śpiewanie odbywa się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku. Nasza szkoła już od 6 lat uczestniczy w tym przedsięwzięciu. W tym roku szczególnie uroczyście gdyż mamy 100-lecie odzyskania niepodległości. Uroczystość ta miała miejsce 9.11.2018r.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.