RELACJA Z I TURNUSU

Dzień V- 29.06.2018r.

W końcu nadszedł czas pożegnania. Podsumowaliśmy konkursy plastyczne i quiz o bezpieczeństwie. Każdy uczestnik półkolonii otrzymała nagrody i słodkie niespodzianki.

Dzień IV- 28.06.2018r.

Czwarty dzień rozpoczął się od wycieczki do parku trampolin- Strefy Wysokich Lotów. Po przeszkoleniu przez instruktorów zaczęliśmy spełniać nasze marzenia o lataniu i pokonywaniu grawitacji.
Mnóstwo atrakcji takich jak trampoliny sportowe, olbrzymie baseny z gąbkami, belka do pojedynków, podłoga wybijająca, ścianka wspinaczkowa, ścieżki akrobatyczne, kosze do ćwiczenia wsadów dostarczyły nam niemałych emocji.
Po powrocie i zjedzeniu pysznego obiadu podzieliliśmy się na trzy grupy i zaczęliśmy zajęcia: dla każdego coś miłego. Pierwsza grupa tworzyła prace plastyczne pt. „Atrakcje na wakacje”. Druga grupa zagrała mecz piłki nożnej na boisku szkolnym, natomiast trzecia grupa wzięła udział w zajęciach z programowania z super robotami- Photonami.

Dzień III- 27.06.2018r.

Dzień trzeci półkolonii obfitował w atrakcje- pojechaliśmy do Parku Linowego w Doktorcach. Czekały na nas liczne przeszkody składające się z mostów, skoków, kładek, belek, pętli, siatek i różnego rodzaju zjazdów. Wcześniej zostaliśmy wyposażeni w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprzęże, karabinki, rolkę, kask). Instruktorzy wyjaśnili zasady posługiwania się tym sprzętem i pokazali, w jaki sposób prawidłowo pokonać przeszkody. Następnie pokonaliśmy trasę treningową zawieszoną tuż nad ziemią,
aby zapoznać się z systemem asekuracji, żeby bezpiecznie pokonywać przeszkody na wysokościach. Przez cały czas trwania programu uczestnicy byli pod obserwacją opiekunów i instruktorów, którzy pomagali w prawidłowym przejściu trasy. Po przejściach tras czekał nas zjazd tyrolką, przejażdżka kolejką wąskotorową oraz szaleństwa w żyroskopie. Kiedy wszyscy skończyli czekało nas ognisko z pysznymi kiełbaskami. Zmęczeni, ale przeszczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

Dzień II- 26.06.2018r.

Drugiego dnia, już po drugim śniadaniu wybraliśmy się do kina na film pt. „Uprowadzona księżniczka”. Emocji i śmiechu było co nie miara! Po powrocie zjedliśmy obiad, po czym rozwiązywaliśmy quiz „Bezpieczne Wakacje 2018”. Następnie wzięliśmy udział w niesamowitym pokazie- z ciekłym azotem. Zobaczyliśmy, co się dzieje z substancjami w ekstremalnie niskiej temperaturze. Pokazy z ciekłym azotem pozwalają przybliżyć każdemu magię i tajemnice niskich temperatur. Ciekły azot, którego temperatura
wynosi -196 C pozwala odczuć granicę zimna w okolicy temperatury zera krytycznego. Wykonywane doświadczenia wizualnie wyglądały bardzo efektownie. Każdy z nas mógł chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwy naukowiec.

Dzień I- 25.06.2018r.

Pierwszego dnia półkolonii podzieliliśmy się na trzy grupy, zapoznaliśmy się z regulaminem półkolonii, programem, planem dnia oraz omówiliśmy sprawy związane bezpieczeństwem i higieną.

Nie zapomnieliśmy także o bardzo ważnej rzeczy, czyli o zasadach bezpiecznego zachowania podczas wakacji.

Po drugim śniadaniu zwiedzaliśmy Stadion Miejski w Białymstoku. Zobaczyliśmy galerię sław prezentującą wystawę koszulek oraz pamiątek Tomasza Frankowskiego, galerię zdjęć z budowy Stadionu Miejskiego, galerię zdjęć i medali z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat Jagiellonii Białystok, szatnie zawodników Reprezentacji Polski w strefie gości, aranżację szatni zawodników gospodarzy przygotowaną przez klub Jagiellonia Białystok, galerię z budowy stadionu, itd.

Po obiedzie rozpoczęliśmy super zabawę z  Bubble Soccer. To bardzo widowiskowa zabawa, w której uczestnicy biegają za piłką ubrani w wielkie przezroczyste kule, z których wystają im tylko nogi. Kule zderzają się ze sobą, przez co każda interakcja na boisku kończy się spektakularnymi fikołkami i przewrotami 🙂 Chętne dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Mundial 2018”. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu!