IX edycja konkursu „Różnorodność przestrzenią dialogu”

Rok szkolny 2017/2018

Dnia 19.06.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 26 w Białymstoku odbyło się spotkanie podsumowujące IX edycję konkursu literacko-plastyczno-fotograficznego „Różnorodność przestrzenią dialogu”.

Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była konstruktywnemu, niewykluczającemu rozumieniu patriotyzmu. W trakcie imprezy, tradycyjnie już, odbyły się prezentacje elementów odmiennych kultur, gry i zabawy edukacyjne, pokaz tańców kaukaskich w wykonaniu zespołu Lowzar oraz miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikiem konkursu!

Konkurs „Różnorodność przestrzenią dialogu” organizowany jest cyklicznie od 2009 przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku, Szkołę Podstawową nr 26 w Białymstoku oraz Katedrę Edukacji Międzykulturowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Zapraszamy do udziału w IX edycji
konkursu literacko-plastyczno-fotograficznego pod tytułem:

Odcienie współczesnego patriotyzmu

Regulamin IX edycji konkursu

Rok szkolny 2016/2017

Prezentacja  – „Różnorodność przestrzenią dialogu”- konkurs literacko-plastyczno-fotograficzny pod tytułem „Podróże – szansą poznawania Innego”

Dnia 21.06.2017r. w Szkole Podstawowej nr 26 w Białymstoku odbyło się podsumowanie konkursu „Różnorodność przestrzenią dialogu”. Tegoroczna edycja konkursu zatytułowana była „Podróże – szansą poznawania Innego” i poświęcona była bliskim i dalekim podróżom w kontekście poznawania różnych grup etnicznych i narodowych. Podczas spotkania można było podziwiać twórczość dziecięcą, poznać pieśni i tańce z różnych stron świata- Gruzji, Czeczenii, Litwy, Słowacji, w wykonaniu uczniów szkoły oraz uczestników projektu Brave Kids, jak też spróbować polskich i kaukaskich specjałów kulinarnych.

Kierując się potrzebą upowszechniania potencjału różnorodności, idei dialogu oraz poznawania odmiennych kultur, uczniowie za pomocą różnych form ekspresji artystycznej ukazali ich własne postrzeganie podróży jako szansy doświadczania różnorodności i nawiązywania pozytywnych relacji z Innymi.

Cele konkursu:

• uświadomienie roli podróży jako płaszczyzny doświadczania różnorodności świata
    i budowania pozytywnych relacji międzykulturowych;
  •  kształtowanie wrażliwości na odmienność kulturową;
  • kształtowanie postaw poszanowania własnej tradycji i kultury oraz innych kultur
    i tradycji;
  • rozwijanie twórczej aktywności uczniów;
  • integracja uczniów przynależących do różnych grup narodowych, etnicznych i religijnych (w tym dzieci uchodźców);
  • integracja środowiska nauczycieli wokół problemów związanych z różnorodnością kulturową.
  • promowanie projektu unijnego „Jeden świat, jedna Europa- z uchodźcą w szkolnej ławce”

Organizatorzy konkursu: SP nr 26 w Białymstoku, Fundacja UwB oraz Katedra Edukacji Międzykulturowej Wydz. PiP UwB.

Impreza była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej” zatytułowanego „Jeden świat, jedna Europa- z uchodźcą w szkolnej ławce”  (POWERSE-2016-1-PL01-KA101-024494).

Honorowy patronat: Wojewoda Podlaski, Prezydent Miasta Białegostoku, Rektor Uniwersytetu w Białymstoku.

Zapraszamy do udziału w VIII edycja konkursu

Podróże – szansą poznawania Innego

Regulamin VII edycji konkursu

Podsumowanie VII edycja konkursu

Pieśni i tańce – tradycja i współczesność

Zapraszamy do udziału w VII edycja konkursu

Pieśni i tańce – tradycja i współczesność

Regulamin VII edycji konkursu

Podsumowanie VI edycji Wojewódzkiego Konkursu

Literacko-Plastyczno-Fotograficznego

„Przedszkole i szkoła – miejsca międzykulturowych spotkań”

W grze szkolnej „Poznaj przysłowia innych narodów” nagrody wylosowały:

– Katarzyna Humienna IIa – Weronika Tomaszewska IIc – Karolina Tyszka IId – Natalia Zapolska IVc

Zaproszenie

Szkoła Podstawowa Nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku, Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku

serdecznie zapraszają w dniu 16 czerwca 2015 roku (wtorek), godz. 10.00, do udziału w spotkaniu podsumowującym konkurs: Przedszkole i szkoła – miejsca międzykulturowych spotkań

W programie: ·        Prezentacja wyników konkursu literackiego. Rozdanie nagród. ·        Gry i zabawy edukacyjne z różnych stron świata. ·        Prezentacja wyników konkursu plastycznego i fotograficznego. Rozdanie nagród. ·        Występ dziecięcego zespołu czeczeńskiego Lowzar. ·        Rozdanie podziękowań nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie dzieci do konkursu. ·        Wystawa fotografii oraz tradycyjnego gruzińskiego rzemiosła. ·        Poczęstunek. Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku, ul. Radzymińska 11. Spotkanie organizowane jest z okazji Światowego Dnia Uchodźcy

inf_roznor15

Karta uczestnika VI edycji konkursu

2014

Szkoła Podstawowa nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku oraz Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają do udziału w V edycji konkursu pod tytułem:

Ulubione gry i zabawy

ikona_pdf

Karta uczestnika V edycji konkursu

ikona_pdf

2013

Szkoła Podstawowa nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku oraz Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu podsumowującym IV edycję konkursu:

Tradycje i zwyczaje domu rodzinnego

Szkoła Podstawowa nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku

Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku

zapraszają do udziału w IV edycji wojewódzkiego konkursu pod tytułem:

Tradycje i zwyczaje domu rodzinnego

Karta uczestnika IV edycji wojewódzkiego konkursu

This entry was posted in Aktualne konkursy, Aktualności, bez kategorii. Bookmark the permalink.