ŚLUBOWANIE KLAS I

W dniu 18 września 2018r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ŚLUBOWANIE KLAS I. Uroczystość poprzedzona była święceniem tornistrów w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.

Po Mszy Św.  wszyscy uczniowie klas I przybyli do szkoły, gdzie zostali oficjalnie powitani przez swoich starszych kolegów – uczniów klas ósmych.

Pierwszoklasiści przedstawili krótki program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. W ten sposób zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Pani Dyrektor Alicji Kruczkowskiej, która życzyła wszystkim na początek edukacji szkolnej wielu sukcesów.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Te chwile na pewno zapadną na długo w pamięci.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.