Sport 2014/2015

Sport w roku szkolnym 2014/2015

3 czerwca  2015 roku reprezentowaliśmy naszą szkołę na ogólnopolskiej „Olimpiadzie pomysłów” w Warszawie.

30 szkół z całej Polski prezentowało swój pomysł na ciekawą lekcję wychowania fizycznego.

My przedstawiliśmy pomysł gier i zabaw podwórkowych. Graliśmy w „gumę” oraz pokazywaliśmy ćwiczenia z piłeczkami do żonglowania. Nasza lekcja bardzo podobała się organizatorom oraz innym uczestnikom olimpiady.

Zrobiliśmy sobie zdjęcie z Robertem Korzeniowskim (4 złote medale olimpijskie), Moniką Hojnisz (mistrzyni Europy i Świata w biathlonie) oraz Piotrem Masłowskim (brązowy medalista Mistrzostw Świata w piłce ręcznej).

olimpiada_pom15_1 olimpiada_pom15_2 olimpiada_pom15_3 olimpiada_pom15_4 olimpiada_pom15_10 olimpiada_pom15_9 olimpiada_pom15_8 olimpiada_pom15_7 olimpiada_pom15_6 olimpiada_pom15_5

W dniu 11 marca 2015 roku Ania Kowalska wraz z klasą Vc zorganizowała i przeprowadziła

„Spartakiadę pierwszaka”.

Zabawie i radości dzieci – uczniów klas pierwszych naszej szkoły nie było końca. Było wiele emocji w pierwszych zawodach sportowych, były pierwsze zwycięstwa, ale i drugie, i trzecie miejsca. Najważniejsza była „pyszna” zabawa. Dziękujemy naszej pani od wf-u, pani Ani Kowalskiej-Aleksiejuk.

turn_jolaXI  RODZINNY TURNIEJ    TENISA STOŁOWEGO
     O PUCHAR DYREKTORA SP 26

21 marca 2015 r. (sobota)

godzina 9:00, sala gimnastyczna SP 26

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału!

Organizatorzy:
Jolanta Filipiuk, Anna Kowalska – Aleksiejuk

RODZINNEGO TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO
o PUCHAR DYREKTORA SP 26

I.  Cel zawodów:
Wzbogacenie programu wychowania fizycznego i zajęć pozalekcyjnych w szkole, upowszechnianie konkursu „ Sport dla Wszystkich  ”, integracja środowiska.

II. Organizator:

Organizatorem zawodów jest SP 26 w Białymstoku

•   dyrekcja
  •  nauczyciele wf

III. Termin i miejsce:
21 marca 2015 r. (sobota) godzina 9.00, sala gimnastyczna SP 26 w Białymstoku

IV. Reguły ogólne i uczestnictwa:

1. Turniej odbywa się w konkurencji drużynowej (gra deblowa).

2. O systemie rozgrywek decyduje organizator i jest on uzależniony od ilości zgłoszonych drużyn.

3. W zawodach uczestniczyć mogą uczniowie naszej szkoły  oraz osoby z nimi  spokrewnione (brat, siostra, mama, tata, ciocia, wujek, babcia itd.)

4. Drużyna składa się z 2 osób: ucznia naszej szkoły i osoby z nim spokrewnionej.

5. W razie konieczności losowanie odbędzie się dnia 20.03.2015r. (piątek) o godz.11.45 w czytelni szkolnej.

V. Zgłoszenia: Zgłoszenia przyjmowane są w pokoju nauczycieli  wychowania fizycznego  do dnia 19.03. 2015r.

VI. Nagrody: Zwycięzcy otrzymują pamiątkowe dyplomy, najlepsze drużyny puchar ufundowany przez dyrektora szkoły, natomiast wszyscy uczestnicy nagrody niespodzianki.

Sport w roku szkolnym 2014/2015

„Poranny Rozruch Muzyczny” – we wtorki i piątki 7.40 – 7.55 uczniowie i uczennice naszej szkoły rozbudzają swoje ciała i umysły przy muzyce, którą organizują im na sali gimnastycznej nasi wf-iści. Dobry, a nawet bardzo dobry początek dnia bezcenny.

Uczennice VIa „pogrzebały” w magazynku ze sprzętem sportowym (za zgodą i pozwoleniem nauczyciela wychowania fizycznego) i zorganizowały sobie na lekcji dobrą zabawę według własnego uznania. Radościom i uśmiechom nie było końca.