Sukces w XIV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój Pamiętnik”!

Salon z zieloną kanapą” – to tytuł pracy ucznia naszej szkoły – Pawła Pasko – który został wyróżniony w XIV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój Pamiętnik”, odbywającym się pod hasłem „Mój pomysł na wnętrze”!

Idea konkursu nawiązuje do cyklu obrazów Ludomira Sleńdzińskiego, gdzie artysta, niczym na kartach pamiętnika, utrwalił pędzlem losy swojego życia. Tegorocznej edycji konkursu towarzyszyła 11. plansza malarskiego cyklu prezentująca wnętrze mieszkania artysty w Wilnie. Sleńdziński z niebywałą precyzją odtworzył tu konkretne pomieszczenia wraz z zaprojektowanymi przez siebie meblami i wieloma detalami.

Na konkurs nadesłanych zostało 280 prac z różnych ośrodków edukacyjnych z terenu województwa podlaskiego oraz Białorusi. Jury przyznało łącznie w czterech kategoriach wiekowych 37 nagród oraz 42 wyróżnienia. Na wystawie zobaczymy wiele nietuzinkowych koncepcji wnętrzarskich. Najmłodsi uczestnicy najczęściej ilustrowali swój wymarzony pokój, starsi podjęli próbę wykonania projektu salonu, kuchni czy sypialni. Pojawiły się też całe przekroje domów, pomysły na pracownię plastyczną, oranżerię, a nawet wnętrze domku na drzewie.

Serdecznie gratulujemy Pawłowi i życzymy dalszych sukcesów!

Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 1 czerwca 2019 r. w Hali Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej przy ul. Sosnowskiego 11. Wystawę będzie można oglądać do 14 czerwca 2019 r. w godzinach pracy Wydziału.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.