Szkoła Współpracy

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie systemowym Ministerstwa Edukacji Narodowej

szola_wspolpracy„Szkoła Współpracy” to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem projektu jest wprowadzenie nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły.
Osoby odpowiedzialne:
Małgorzata Aponiewicz – wicedyrektor
Krystyna Gozdecka—nauczyciel
Agnieszka Sołbut– rodzic
Joanna Łajewska – Talipska – rodzic
Gabriela Frąc – przewodnicząca SU
Gabriela Górska ucz. kl. V d

19 maja 2014 r. o godzinie 18.00 odbył się w naszej szkole festyn kulinarny pod hasłem „Rodzinne gotowanie – wspólne smakowanie”

Była to pierwsza impreza realizowana w ramach ogólnopolskiego projektu „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”.

rodzinne_gotowanie
Zgłoszeni wcześniej przedstawiciele dzieci i rodziców z poszczególnych klas przygotowali w domach swoje ulubione potrawy, które wyeksponowali na holach I i II piętra.

Zanim rozpoczęła się degustacja, zebrani goście mieli możliwość obejrzenia przedstawienia muzycznego na temat zdrowego odżywiania, które zaprezentowała klasa IId.

Dodatkową atrakcją dla dzieci były warsztaty plastyczno-techniczne – „portrety warzywne”, stemple z ziemniaków, malowanie na folii streczowej oraz „salon gier” z grami edukacyjnymi.

Goście podziwiali też plakaty wykonane przez wszystkie klasy, reklamujące przygotowane potrawy.

Frekwencja na festynie dopisała, niejednokrotnie zjawiły się całe rodziny. Była to wspaniała impreza integrująca i ucząca współpracy pomiędzy rodzicami, dziećmi i nauczycielami.

W Staszicówce o „Szkole Współpracy”

staszicowka