Wakacje rozpoczęte!

19 czerwca w Szkole Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Po miesiącach wytężonej pracy nadszedł czas na upragniony wypoczynek. Wszyscy uczniowie odebrali świadectwa. Ci pracujący systematycznie przez cały rok mieli na nich biało-czerwony pasek J
Dla uczniów klas ósmych, już absolwentów szkoły, uroczystość miała szczególny charakter. Odbiór świadectw kończył jeden z ważniejszych etapów w ich życiu i  otwierał nowy rozdział. W podniosłej atmosferze odbyła się najpierw ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły. Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Dyrekcję  i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce, doskonałe noty na egzaminie ósmoklasisty, sukcesy osiągnięte w konkursach, a także zaangażowanie w życie społeczności szkolnej.  Podziękowania zostały również złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.

Następnie uczniowie klas ósmych za pomocą wierszy i piosenek wspominali lata spędzone w SP 26  oraz dziękowali  nauczycielom za pomoc, wsparcie i trud włożony w  ich nauczanie i wychowanie.

Miłą niespodziankę dla absolwentów przygotowali nauczyciele, którzy zaśpiewali specjalnie przygotowaną na tę okazję piosenkę.
Było to wspaniałe spotkanie, pełne radości i uśmiechu, ale też wzruszeń i łez.

Od dziś, przez ponad dwa miesiące, szkolne korytarze będą świeciły pustkami. Rozpoczęły się zasłużone wakacje.
Wszystkim uczniom życzymy, aby były one bezpieczne i słoneczne. Do zobaczenia we wrześniu!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 8. Fot. Dariusz Bielawski.