WEŹ ODDECH

W I półroczu roku szkolnego 2017/2018 nasza szkoła wzięła udział w projekcie

,,WEŹ ODDECH”.

Program ten jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i ma na celu podniesienie kompetencji i wzrost świadomości ekologicznej uczniów, nauczycieli i członków społeczności lokalnej na temat niskiej emisji i sposobów ochrony czystości  powietrza. W ramach projektu uczniowie badali skład powietrza, obserwowali i analizowali przyczyny zanieczyszczeń powietrza w swojej okolicy. Wykonali i rozwiesili na korytarzach szkolnych plakaty informujące o niskiej emisji. Dodatkowo uczniowie  biorący udział w projekcie przedstawili we wszystkich młodszych klasach prezentację multimedialną dotyczącą powietrza i jego zanieczyszczeń. Uczniowie klas 7 na lekcjach biologii  i chemii zostali zapoznani z zagadnieniami niskiej emisji i zanieczyszczeniami powietrza.

26 października uczniowie wzięli udział w wirtualnym festiwalu internetowym. W bardzo krótkim czasie musieli zmierzyć się z kilkoma ciekawymi zadaniami. Spisali się znakomicie! Otrzymali nagrodę – filtr wodny. Mamy bardzo zdolnych i kreatywnych uczniów.

Opiekunowie projektu: p. Bożena Stepaniuk i p. Monika Szmurło