Wycieczka krajoznawczo – edukacyjna klas 7a, 7b i 7c

Piątek, piąteczek, piątunio to idealny dzień na wycieczkę krajoznawczo – edukacyjną.

5 października 2018 roku, w piątek właśnie, uczniowie klas 7a, 7b i 7c odwiedzili jeden z piękniejszych i bardziej malowniczych rejonów Polski – Warmię i Mazury.

Pierwszym przystankiem na trasie wycieczki był Wilczy Szaniec – znajdujące się w samym sercu Mazur ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera. W trakcie ponad godzinnego spaceru po ukrytych w lesie pozostałościach po bunkrach pani przewodnik opowiadała o postaciach historycznych i wydarzeniach związanych z tym właśnie miejscem.

Po spacerze z historią po Wilczym Szańcu, głodni jak – nomen  omen –  wilki uczniowie zjedli pożywny i smaczny obiad w pobliskiej restauracji. Pełni sił udali się w dalszą drogę. Kręte mazurskie drogi zaprowadziły ich do Świętej Lipki, gdzie odwiedzili Sanktuarium Maryjne ojców Jezuitów i wysłuchali koncertu organowego.

Z Mazur siódmoklasiści przenieśli się na Warmię. Odwiedzili tam niezwykle malownicze miasteczko Reszel. Po przejściu gotyckim mostem, z którego widok w dół mroził krew w żyłach, młodzi podróżnicy udali się do Zamku biskupów warmińskich. Pierwszym punktem wizyty na zamku była wspinaczka po krętych i stromych schodach na basztę… Droga nie była łatwa, ale na szczycie czekała nagroda – zapierający dech w piersi widok na Reszel i okolicę. W samej baszcie natomiast można było zgłębić mechanizmy działania narzędzi tortur. Piwnice zamkowe również kryły w sobie ciekawe tajemnice – „Fotel Czarownic”, „Żelazną Dziewicę”, „Kołyskę Judasza” oraz „Torturę Wody”.

Ekipa siódmoklasistów i ich opiekunów wróciła do Białegostoku zmęczona, ale zadowolona. To był pełen wrażeń, wzbogacający w nowe doświadczenia i wiedzę wyjazd.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.