Z Wizytą w Galerii Sleńdzińskich

Uczniowie klasy 2 a pierwszą „lekcję plastyki” w Galerii Sleńdzińskich mają już za sobą. Dzieci miały okazję – podczas godzinnej wizyty – obejrzeć wiele przepięknych dzieł, które stworzył pan Ludomir Sleńdziński, zapoznać się z twórczością jego rodu. W trakcie spotkania uczniowie rozwiązywali zagadki związane z jego malarstwem. Okazało się również, że córka artysty – Julita jest częstym tematem jego prac. Dzieci dowiedziały się także, czym różni się rzeźba od płaskorzeźby, co to jest portret i jakie przeszkody musi pokonać artysta, aby stworzyć dzieło sztuki.

Tego dnia wszyscy wrócili do swych domów bardzo zadowoleni. Spotkanie z pracownikami galerii dostarczyło nie tylko wrażeń, ale i wzbogaciło zakres wiadomości dzieci. A to dopiero początek. Przed klasą kolejne lekcje w Galerii Sleńdzińskich.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.