Zielona szkoła klas szóstych – Chłapowo 2019

W dniach 27-31 maja klasy szóste pojechały nad morze. Byliśmy we Władysławowie, a właściwie w jego dzielnicy – Chłapowie.

Zanim dojechaliśmy nad miejsce, zwiedziliśmy w Malborku największy ceglany zamek krzyżacki w Europie. Wielkie wrażenie zrobiła na nas organizacja życia w tym miejscu. W średniowieczu mieli tam centralne ogrzewanie, a praca i wszystkie inne aspekty zostały dopracowane w najmniejszych szczegółach. Mogliśmy podziwiać ogrody wielkiego mistrza, zakonną kuchnię, kaplicę, a nawet toaletę.

Drugi dzień to zwiedzanie Gdańska. Niestety, pogoda spłatał nam psikusa. Cały dzień lało, wiało i było potwornie zimno. W tych warunkach nawet rejs statkiem sprawił nam niewielką przyjemność, ale Gdańsk nawet w niepogodę jest piękny, więc my też go podziwialiśmy.

Na zakończenie wyprawy udaliśmy się na Westerplatte i to miejsce zrobiło na nas wielki wrażenie. Wracając stamtąd Motławą śpiewaliśmy szanty z marynarzem.

We środę poszliśmy do latarni morskiej na Rozewiu. Z tego najdalej na północ wysuniętego miejsca w Polsce wspaniale widać wybrzeże i rozległą część morza. Wracając, bawiliśmy sie na plaży, bo na szczęście świeciło słońce, chociaż było zimno.

Później – cudowna żywa lekcja przyrody. Oglądaliśmy, a nawet dotykaliśmy kameleona, patyczaki i inne owady. Węże podziwialiśmy tylko przez szyby terrarium.

Dzień zakończyliśmy na plaży chrztem morskim. Wszyscy po przejściu przez tor przeszkód zostaliśmy „wilkami morskimi”.

Czwartek to powrót do Trójmiasta. Tym razem podziwialiśmy archikatedrę w Oliwie, gdzie wysłuchaliśmy koncertu organowego, spacerowaliśmy po sopockim molo, zwiedziliśmy też „Dar Pomorza” na nabrzeżu w Gdyni.

Pobyt w Chłapowie zakończyliśmy dyskoteką, bo w piątek po śniadaniu ruszyliśmy w powrotną drogę.

 

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.