Żywa lekcja historii

W piątek 21 września odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja historii. Uczniowie obejrzeli prezentację grupy rekonstrukcyjnej dotyczącą wojska polskiego sprzed II wojny światowej. Prowadzący wykorzystali wiele ciekawych rekwizytów, zachęcając dzieci i młodzież do czynnego  udziału w zajęciach. Wszyscy mieli szansę zrozumieć, jakimi wartościami kierowało się pokolenie naszych przodków oraz przed jakimi stali wyborami. W czasie spotkania  uczestnicy „przenieśli się w czasie” i wczuli się w klimat tamtej epoki. Prelegenci poprowadzili lekcję w sposób ciekawy i humorystyczny. Uczniowie wykazali zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w przedstawianych wydarzeniach historycznych.
Jesteśmy przekonani, że barwna opowieść, okraszona żartami, na pewno na długo zapadnie wszystkim w pamięć.

Fot. Dariusz Bielawski

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.